Szkoła Podstawowa w Zalasiu

100 bajek na 100 lat niepodległości

100 bajek na 100 lat niepodległości

      Bajkowy poniedziałek 5 listopada spędzili uczniowie Szkoły Podstawowej w Zalasiu. Szaro i deszcz za oknem, a w murach szkoły było kolorowo i magicznie. Z okazji Międzynarodowego Dnia Bajek każda lekcja zaczynała się pięciominutowym czytaniem uczniom bajek przez nauczycieli. Maluchom z klas 0 - III bajki czytali rodzice w specjalnie przygotowanych na tę okoliczność bajkowych kącikach klasowych, wśród stosów poduszek i pluszowych bajkowych bohaterów. Nie zabrakło także bajek o charakterze kurpiowskim, prezentujących lokalne historie. Uczniowie, nauczyciele i rodzice byli tego dnia przebrani za ulubione bajkowe postaci. Odbył się też konkurs plastyczny na projekt okładki do dowolnej bajki. Najlepsze prace pojadą na ogólnopolski konkurs w tej kategorii.

      W przerwach międzylekcyjnych oraz na popołudniowej szkolnej dyskotece można było potańczyć w rytmie muzyki z bajek, a także spałaszować coś słodkiego w Bajkowym Kąciku Baby Jagi. Pyszne ciasta, rogaliki i inne łakocie zostały własnoręcznie zrobione przez szkolną społeczność w ramach szkolnego wolontariatu – dochód zebrany ze sprzedaży słodyczy wspomoże leczenie naszego szkolnego kolegi i koleżanki.

      Przygotowania do bajkowego dnia w szkole trwały kilka tygodni, ale było warto. Najlepsza nauka to ta przez doświadczenie. Warto wierzyć w szczęśliwe bajkowe zakończenia, zwłaszcza, że dobro zawsze w nich zwycięża. Oprócz znajomości bajek społeczność Szkoły Podstawowej w Zalasiu po raz kolejny pokazała, że jest wrażliwa na drugiego człowieka.

zdjecie (1)
zdjecie (2)
zdjecie (3)
zdjecie (4)
zdjecie (5)
zdjecie (6)
zdjecie (7)
zdjecie (8)
zdjecie (9)
zdjecie (10)
zdjecie (11)
zdjecie (12)
zdjecie (13)
zdjecie (14)
zdjecie (15)
zdjecie (16)
zdjecie (17)
zdjecie (18)
zdjecie (19)
zdjecie (20)
zdjecie (21)
zdjecie (22)
zdjecie (23)

Dane adresowe

Szkoła Podstawowa w Zalasiu

Zalas 1
07-438 Zalas

Mapa dojazdu

Sekretariat

tel: 29 77 25 228
      29 77 25 221
e-mail: zs.sekretariat@wp.pl

× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.