Szkoła Podstawowa w Zalasiu

Animacja "Mała Stopa" i papugarium - wycieczka przedszkolaków

Animacja "Mała Stopa" i papugarium - wycieczka przedszkolaków

      Dnia 17.10.2018r. grupy przedszkolne: 3-4 latki i 5-6 latki  wybrały się na wycieczkę do kina w Łomży.  Dzieci miały okazję obejrzeć komedię animowaną pt. „Mała stopa”. Przygodowa animacja przedstawia legendę o Wielkiej Stopie z zupełnie innej perspektywy, kiedy bystry, młody Yeti znajduje coś, co według niego nie istnieje – człowiek. Nudy w kinie nie było – dużo wątków, wiele postaci, same atrakcje. Dzieci były zachwycone. Uśmiechnięte buzie oraz pełne przejęcia komentarze były potwierdzeniem dobrze spędzonego czasu. Po seansie odwiedziliśmy restauracje „Smak Podlasia” gdzie dzieci maiły możliwość spróbowania przepysznych naleśników.

      Ostatnią atrakcją tego wyjazdu była „Papugarnia”. Dzieci przekonały się o tym, że papugi to nie tylko towarzyskie, ale przede wszystkim bardzo ciekawe ptaki. Niezmierną frajdę miały dzieci karmiąc kolorowe papugi, obserwując ich zachowanie. Świetnym przedmiotem do zabawy okazały się dla nich części naszej garderoby - sznurki w kapturach, suwaki od zamków, guziki a nawet nasze włosy. Papugi bez problemu podlatywały do nas i gościły na naszych rękach, głowach a nawet plecach.

      Wyjazdy edukacyjne mają zawsze posmak przygody. Nic więc dziwnego, że wspomnienia o wycieczce i zdarzeniach jej towarzyszących są bardzo trwałe, zapadają głęboko w pamięci na długie lata. W czasie wycieczki łączy dzieci wspólne radosne przeżycie, co sprawia, że wytwarza się przyjemna atmosfera, ułatwiająca serdeczne kontakty, okazywanie sobie uprzejmości, wyzwalająca serdeczność i koleżeńskość. Pobyt na wycieczce to, nauczanie przez odkrywanie, przeżywanie i działanie. Wyjazdy edukacyjne dają możliwość obserwacji, zdobywania informacji, które są podstawą trwalszej i bogatszej wiedzy. Nie bez znaczenia jest również fakt, iż rozwijają spostrzegawczość oraz umiejętności obserwacji, dając jednocześnie wiele przeżyć i wrażeń. Wyzwalana aktywność, jest zaczątkiem wchodzenia w coraz to szersze kręgi społeczne, ucząc szacunku dla ludzi i ich pracy, uczestnictwa w kulturze, kształtuje pożądane postawy.

papugi (1)
papugi (2)
papugi (3)
papugi (4)
papugi (5)
papugi (6)
papugi (7)
papugi (8)
papugi (9)
papugi (10)
papugi (11)
papugi (12)
papugi (13)

Dane adresowe

Szkoła Podstawowa w Zalasiu

Zalas 1
07-438 Zalas

Mapa dojazdu

Sekretariat

tel: 29 77 25 228
      29 77 25 221
e-mail: zs.sekretariat@wp.pl

× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.