Szkoła Podstawowa w Zalasiu

Przystań Świętego Mikołaja

Wycieczka do „Przystani Św. Mikołaja” w Pięknej Górze

      5 grudnia 2018r. uczniowie z klas I-VI naszej szkoły wraz z opiekunami: Ireną Górską, Agnieszką Jarząbek, Hanną Romańską-Lis i Marzeną Pliszką wybrali się na wycieczkę do „Przystani Świętego Mikołaja”, znajdującej się w Pięknej Górze niedaleko Giżycka. Na dzieci czekała moc atrakcji w iście mikołajkowej, przepięknej scenerii. Po przekroczeniu progu Przystani dzieci zobaczyły tysiące migających światełek, wspaniałe dekoracje oraz poczuły słodki zapach pieczonych pierników oraz aurę i magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
      Na początku uczniowie zostali poprzydzielani do trzech grup, do Elfów: Klauna, Ciamajdy i Jaskiniowca. Następnie udali się na przedstawienie teatrzykowe „Elfi teatr”, czyli przezabawną historię psotnych Elfów. Zanim spotkały się z Mikołajem w jego komnacie, poszczególne grupy odwiedziły:

  • Elfową Ciemnię – tam dzieci dowiedziały się co się dzieje, gdy gaśnie światło?
  • Fabrykę Zabawek– miejsce gdzie można było pomóc Elfom  oraz samemu sobie zrobić prezent
  • Plac  Zabaw im. Rudolfa Czerwononosego – dzieci zobaczyły gdzie się bawią elfy, kiedy nie pakują prezentów. Pokonały tam tor i zmierzyły się z gwiazdkowymi zadaniami.
  • Świąteczną Fabrykę Słodkości – poznały Panią Mikołajową, która zdradziła im przepis na najpyszniejsze świąteczne pierniczki, które potem dzieci piekły i zdobiły.
  • Lodową Krainę Elfa Naukowca – zapoznały się z niesamowitymi eksperymentami i tajnikami wiedzy
  • Widziały Wyścig Reniferów

      Po harcach, przyszedł czas na odpoczynek i pożywny obiad. Cóż tu kryć wiadomo, że w posiłek przygotowany przez Elfy smakował wyśmienicie. W międzyczasie dzieci mogły posiedzieć na saniach, których pilnowały renifery i pozować do pamiątkowych zdjęć. Ostatnią atrakcją był pobyt w Komnacie św. Mikołaja, który opowiadał o zwyczajach świąt Bożego Narodzenia. Sprawdzał też magicznym urządzeniem, czy dzieci były grzeczne przez cały rok. Każdy uczeń przed odjazdem z Przystani zobaczył jeszcze szopkę betlejemską i zwierzęta: lamę, osiołka i kozę oraz otrzymał Certyfikat Elfa – pomocnika Mikołaja.
      Pobyt w „Przystani Św. Mikołaja” przeniósł nas na chwilę w magiczną krainę i zapewnił niezapomniane wrażenia. Do domu wszyscy wracali szczęśliwi i pełni pozytywnych uczuć.

Opracowanie: Marzena Pliszka

gizycko
gizycko (1)
gizycko (2)
gizycko (3)
gizycko (4)
gizycko (5)
gizycko (6)
gizycko (7)
gizycko (8)
gizycko (9)
gizycko (10)
gizycko (11)
gizycko (12)
gizycko (13)
gizycko (14)
gizycko (15)
gizycko (16)
gizycko (17)
gizycko (18)
gizycko (19)
gizycko (20)
gizycko (21)
gizycko (22)
gizycko (23)
gizycko (24)
gizycko (25)
gizycko (26)
gizycko (27)
gizycko (28)
gizycko (29)
gizycko (30)
MILOŁAJ GWAREK
SANIE I RENIFERY
wioska1
wioska2

Dane adresowe

Szkoła Podstawowa w Zalasiu

Zalas 1
07-438 Zalas

Mapa dojazdu

Sekretariat

tel: 29 77 25 228
      29 77 25 221
e-mail: zs.sekretariat@wp.pl

× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.