Szkoła Podstawowa w Zalasiu

Słodziakowy Dzień Bajkowy w Zalasiu

Słodziakowy Dzień Bajkowy w Zalasiu

      5 listopada 2019 roku do Szkoły Podstawowej w Zalasiu zawitały... biedronkowe Słodziaki. Uczniowie i nauczyciele tego dnia byli ubrani w kolorach swojego ulubionego Słodziaka i z dumą prezentowali swojego pluszowego ulubieńca.
      Słodziakowy Dzień Bajkowy miał kilka ważnych celów. Z pewnością był kolorową alternatywą szkolnej nauki i wyjątkowym dniem o charakterze profilaktycznym. Klasa IV i V przygotowały wspólnie z mgr Ireną Górską, koordynatorką Słodziakowego Dnia Bajkowego, spektakl profilaktyczny pt Smutna bajka, opowiadający o tragicznych losach młodych ludzi wybierających używki. Przedstawienie było dla dzieci i ich rodziców, obecnych tego dnia w szkole, momentem refleksji dotyczącym poszanowania własnego zdrowia i życia, a piosenki wspólnie zaśpiewane przez uczniów i nauczycielki szkoły w Zalasiu – mgr Hannę Romańską – Lis, mgr Krystynę Ogniewską i mgr Magdalenę Andrzejczyk - przy akompaniamencie Arkadiusza Korytkowskiego ze Stowarzyszenia Świat Akordeonu, napełniły serca aktorów i widzów radością życia, wolnego od używek. Uczennice klasy II zaprezentowały również teatrzyk pt: Na niezgodę życia szkoda oraz zaśpiewały i zatańczyły w rytm słodziakowej Zwariowanki. Nie obyło się też bez czytania najmłodszym dzieciom pięknych polskich baśni i legend przez nauczycielkę mgr Hannę Romańską – Lis.
      Tego dnia można było zjeść coś smacznego i zdrowego w Słodziakowym Składziku – słodkim, kwaśnym, kanapkowym, przygotowanych przez mamy uczniów albo kupić Słodziakową Cegiełkę – dochód ze sprzedaży smakołyków i cegiełek zostanie przeznaczony – podobnie jak w roku ubiegłym - na potrzeby niepełnosprawnych dzieciaków uczących się w szkole w Zalasiu.
      Miłośnicy dobrej zabawy wieczorem uczestniczyli w charytatywnej dyskotece połączonej z ciekawymi zabawami zorganizowanymi przez uczniów klasy VII, szkolnych uczniowskich koordynatorów bajkowego dnia, dokładając swoją finansową cegiełkę milusińskim potrzebującym.
      Bajkowy dzień w Szkole Podstawowej w Zalasiu zorganizowany został w szkole już po raz drugi i ponownie okazał się strzałem w dziesiątkę. Najszybciej człowiek uczy się przez doświadczenie, a dobro, które wyświadczy innym, niewątpliwie wróci, czasem niespodziewanie i w zwielokrotnionej wersji, czego wszyscy byśmy sobie życzyli. Tego dnia wszyscy czuli się wolni i szczęśliwi. Tak niewiele trzeba – wystarczy pomysł i drugi człowiek.

IMG_9696
IMG_9704
IMG_9708
IMG_9722
IMG_9732
IMG_9734
IMG_9736
IMG_9752
IMG_9761
IMG_9770
IMG_9793
IMG_9799
IMG_9810
IMG_9820
IMG_9828

Tekst napisała Renata Korytkowska
Zdjęcia zrobiły: Wiktoria Małż i Aleksandra Popielarczyk

Dane adresowe

Szkoła Podstawowa w Zalasiu

Zalas 1
07-438 Zalas

Mapa dojazdu

Sekretariat

tel: 29 77 25 228
      29 77 25 221
e-mail: zs.sekretariat@wp.pl

× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.