Szkoła Podstawowa w Zalasiu

Szkolny konkurs logopedyczno - recytatorski

Szkolny konkurs logopedyczno - recytatorski

      12 mara 2024r. w Szkole Podstawowej w Zalasiu z okazji Światowego Dnia Logopedy odbył się konkurs logopedyczno – recytatorski pod hasłem „Ćwiczymy języki, recytując wierszyki”, który zorganizowała logopeda p. Marzena Gregorczyk.
      Celem konkursu było: rozwijanie zdolności recytatorskich, zainteresowanie dzieci poezją, zachęcanie do występów na scenie, rozwijanie świadomości artykulacyjnej, utrwalenie artykulacji głosek nieprawidłowo realizowanych, motywowanie do ćwiczeń logopedycznych, nauka rywalizacji w przyjaznej atmosferze, podniesienie samooceny.
      W konkursie wzięło udział 11 dzieci, uczęszczających na zajęcia logopedyczne. Przy ocenie występów konkursowych zwracano uwagę na pamięciowe opanowanie tekstu, interpretację utworu oraz wyraz artystyczny.  Dzieci biorące udział w konkursie wykazały się wspaniałym przygotowaniem i talentem recytatorskim, a przed jury stało nie lada wyzwanie, by wyłonić zwycięzców.

Jury wyłoniło laureatów:
I miejsce – Liliana Kasińska -oddział przedszkolny
II miejsce – Nadia Lipka – odział przedszkolny
III miejsce – Szymon Dąbkowski – kl. I

      Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie dostały dyplomy i nagrody za piękną recytację oraz zaangażowanie. Nagrody główne zostały ufundowane przez Radę Rodziców.
      Wierszyki logopedyczne są niezwykle trudne, dlatego szczególne gratulacje dla wszystkich uczniów, którzy zmierzyli się z tak trudnymi tekstami.

zdj (1)
zdj (2)
zdj (3)
zdj (4)
zdj (5)
zdj (6)
zdj (7)
zdj (8)
zdj (9)
zdj (11)
zdj (10)
zdj (12)
zdj (13)

Dane adresowe

Szkoła Podstawowa w Zalasiu

Zalas 1
07-438 Zalas

Mapa dojazdu

Sekretariat

tel: 29 77 25 228
      29 77 25 221
e-mail: zs.sekretariat@wp.pl

× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.