Szkoła Podstawowa w Zalasiu

Spotkanie ze strażakiem

Spotkanie ze strażakiem

      W dniu 18 stycznia 2019r. na zaproszenie p. I. Górskiej i A. Jarząbek klasy 2 i 3 odwiedził p. Sławomir Łukasik – komendant jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Łączkach. Podczas spotkania druh opowiedział czym jest pożar, co może być jego przyczyną oraz jak zachowywać się w sytuacji wystąpienia zagrożenia.  Opowiedział, jak zapobiegać powstawaniu pożarów w szkole, w domu, na podwórku, przypomniał numery alarmowe, zwrócił uwagę na zasadność wzywania służb ratowniczych. Uczniowie dowiedzieli się, że poza akcjami gaszenia pożarów, strażacy jeżdżą także do wypadków komunikacyjnych, pomagają poszkodowanym. Pan komendant przybliżył służbę strażaka – ochotnika. Uczniowie mieli okazję zobaczyć z czego składa się pełny strój bojowy, dowiedzieli się jaką rolę odgrywają jego poszczególne elementy. Ponieważ zbliżają się ferie zimowe, więc nie zabrakło tematu dotyczącego bezpieczeństwa dzieci podczas zimowego wypoczynku.
      W drugiej części spotkania wszyscy wyszli na zewnątrz, gdzie mogli zobaczyć wóz strażacki, do którego każdy mógł wejść i poczuć się choć przez chwilę jak prawdziwy strażak oraz zapoznać się ze sprzętem wykorzystywanym podczas prowadzenia akcji ratowniczo-gaśniczych.
      Dzięki spotkaniu uczniowie poznali ciężką i odpowiedzialną pracę strażaka, będą wiedzieć, jak dbać o własne bezpieczeństwo i innych. Na pamiątkę wszyscy uczestnicy otrzymali odblaski, aby być widocznymi na drodze.

strażak (1)
strażak (2)
strażak (3)

Tekst i zdjęcia: Agnieszka Jarząbek

Dane adresowe

Szkoła Podstawowa w Zalasiu

Zalas 1
07-438 Zalas

Mapa dojazdu

Sekretariat

tel: 29 77 25 228
      29 77 25 221
e-mail: zs.sekretariat@wp.pl

× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.