Szkoła Podstawowa w Zalasiu

Warsztaty plastyczne pt: "Te polskie kwiaty dla Mamy i Taty”

Warsztaty plastyczne pt: "Te polskie kwiaty dla Mamy i Taty"

      W dniu 22 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej w Zalasiu  podczas  zajęć świetlicowych odbyły się warsztaty plastyczne pt: „Te polskie kwiaty dla Mamy i Taty” w ramach projektu „Piękna nasza Polska cała” II edycja.
      Do udziału w warsztatach zaproszono  dwie panie które są  twórczyniami  ludowymi  mieszkającymi w tym regionie, Panią Weronikę Trzcińską i  Panią Halinę Dąbkowską. Pod czujnym okiem twórczyń ludowych uczniowie mieli możliwość obserwacji oraz doskonalenia umiejętności wykonywania kwiatów z bibuły i papieru. Podczas warsztatów zostały wykonane przepiękne laurki z polskimi kwiatami ludową techniką.
      Wykonane prace posłużą jako dekoracje na uroczystość szkolną z okazji Dnia Matki. Głównym celem warsztatów było  kultywowanie tradycji regionalnych kurpiowszczyzny, rozwijanie uzdolnień plastycznych oraz wspieranie twórczej aktywności dzieci poprzez wzbogacanie środków wyrazu, jego przeżyć, wyzwalanie emocji, ekspresji twórczej, stwarzanie swobodnej  i twórczej atmosfery pracy. Dzieci uczestniczące w zajęciach miały okazję rozwijania zdolności plastycznych poprzez nabywanie umiejętności samodzielnego i zespołowego współdziałania w procesie tworzenia.
      Ważnym celem zajęć było kształtowanie odpowiednich umiejętności wypowiadania się poprzez sztukę technikami plastycznymi, rozwijanie osobowości i motywacji do działań twórczych. Bardzo dziękujemy paniom twórczyniom za udział w warsztatach, za przekazywanie tradycji regionalnych, za pielęgnowanie tego co piękne i ponadczasowe. Dziękujemy również, że zawsze możemy liczyć na cenne lekcje regionalizmu z waszej strony. Warsztaty były wartościową lekcją dla wszystkich uczestników, a powstałe prace są tego najlepszym potwierdzeniem.

Opracowanie:
Krystyna Ogniewska

DSC_2679[1]
DSC_2681[1]
DSC_2683[1]
DSC_2685[1]
DSC_2688[1]
DSC_2690[1]

Dane adresowe

Szkoła Podstawowa w Zalasiu

Zalas 1
07-438 Zalas

Mapa dojazdu

Sekretariat

tel: 29 77 25 228
      29 77 25 221
e-mail: zs.sekretariat@wp.pl

× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.