Szkoła Podstawowa w Zalasiu

XIV Bieg po Zdrowie w Zalasiu

Ogólnopolska impreza biegowa po raz kolejny w Zalasiu

      W sobotę, 3 czerwca 2023r  miała miejsce kolejna – czternasta już - impreza biegowa w Zalasiu, w gminie Łyse. Pogoda dopisała, uczestnicy również. Uczniowie miejscowej szkoły, ich rodzice oraz licznie przybyli sympatycy szkoły i biegania z sąsiednich szkół, m.in. z Łysych, Lipnik, Łączek, Ksebek, Warmiaka czy  Wolkowych wzięli udział w ogólnopolskiej akcji sportowej „ Bieg po zdrowie”, mającej na celu promocję zdrowego i aktywnego stylu życia w czasie wolnym. Gościliśmy tego dnia wśród nas Wójta Gminy Łyse Grzegorza Fabiszewskiego, radnego powiatowego – Stanisława Lipkę oraz panią Wiceprzewodniczącą Rady Gminy Łyse – Barbarę Murach. Zebrani zostali powitani piękną choreografią taneczną w wykonaniu uczennic szkoły w Zalasiu.

      W 19 kategoriach biegowych wzięli udział zawodnicy w różnym wieku. Najmłodsi uczestnicy biegów dopiero opanowali tę sztukę, najstarsi w kategorii open mają za sobą bogate doświadczenie startu w prawie każdej edycji imprezy. W duchu rywalizacji fair play biegali wszyscy, pokonując własne zmęczenie. Pamiątkowe puchary i medale zostały wręczone po zakończeniu biegów. Były też kiełbaski z ogniska dla wszystkich uczestników „Biegu po zdrowie” i integracja zawodników przy wspólnych rozmowach. Nie zabrakło też wspólnego pamiątkowego zdjęcia. Sponsorem nagród i poczęstunku była Gmina Łyse oraz Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Zalasiu.

      W sporcie zawsze są wygrani i pokonani. W 14 „Biegu po zdrowie” wygrani byli wszyscy. Sport to zdrowie, a taka nagroda zawsze warta jest wysiłku – podkreślili organizatorzy imprezy biegowej, dyrektor Szkoły Podstawowej w Zalasiu – mgr Danuta Gwiazda, Dariusz Puławski – reprezentujący współorganizatora akcji – GOKSiR w Łysych  oraz nauczyciele – mgr Tomasz Gwiazda i mgr Mariusz Wiśniewski.

zdj (2)
zdj (3)
zdj (5)
zdj (1)
zdj (4)
zdj (6)

Dane adresowe

Szkoła Podstawowa w Zalasiu

Zalas 1
07-438 Zalas

Mapa dojazdu

Sekretariat

tel: 29 77 25 228
      29 77 25 221
e-mail: zs.sekretariat@wp.pl

× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.