Szkoła Podstawowa w Zalasiu

Rekolekcje poetyckie w Zalasiu

Rekolekcje poetyckie w Zalasiu

     Ciepły wiosenny piątkowy wieczór 24 marca 2023 roku w Szkole Podstawowej w Zalasiu zapisał się w sposób szczególny na kartach historii szkoły. Grupa Teatralna działająca przy szkole, w skład której wchodzą nauczyciele, uczniowie szkoły, a także gościnnie absolwentki placówki, w tym roku przygotowali i zaprezentowali lokalnej społeczności oraz zaproszonym gościom niezwykły materiał wspomnieniowy. Były zdjęcia z poprzednich wieczorów poezji, a wiersze i piosenki przypomniały zebranym o najważniejszych wartościach w życiu – Bogu, domu, rodzinie, miłości do Kurpiowszczyzny i kraju oraz dbaniu o dobro każdego człowieka.

zdj (1)
zdj (2)
zdj (3)
zdj (4)

      Tego wieczoru świętowaliśmy swój mały jubileusz. Rekolekcje Poetyckie odbywają się w Szkole Podstawowej w Zalasiu regularnie od 2005 roku, najczęściej w okresie Wielkiego Postu. Stanowią poetycką inspirację do zastanowienia się nad wartościami potrzebnymi w codziennym życiu. Tegoroczne odbyły się po raz piętnasty, a pierwsze takie spotkanie miało miejsce osiemnaście lat temu. Piątkowy wieczór dostarczył też gościom dużej dawki muzyki – piosenek wykonanych „na żywo” przy aranżacjach muzycznych przygotowanych specjalnie na tę okazję przez Arkadiusza Korytkowskiego ze Stowarzyszenia „Świat Akordeonu”, z którym szkoła w Zalasiu współpracuje od kilku lat.

zdj (5)
zdj (6)
zdj (7)
zdj (8)

      Wieczory poezji organizowane w Szkole Podstawowej w Zalasiu dają możliwość ich uczestnikom nie tylko wsłuchania się w słowa poetów, dostrzeżenia wartościowych tekstów piosenek, ale też czas przy wspólnej kawie na dyskusje i rozmowy lub po prostu spotkanie, czego w dzisiejszym popandemicznym świecie brakuje . To prawdziwe świeckie Rekolekcje Poetyckie, które mogą stać się początkiem zmian na lepsze w każdym człowieku.

Tekst: Renata Korytkowska
Zdjęcia: Magda Szok

Dane adresowe

Szkoła Podstawowa w Zalasiu

Zalas 1
07-438 Zalas

Mapa dojazdu

Sekretariat

tel: 29 77 25 228
      29 77 25 221
e-mail: zs.sekretariat@wp.pl

× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.