Szkoła Podstawowa w Zalasiu

Ślubowanie klasy I 2023

Pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej w Zalasiu

      Dnia 25 października 2023 r. odbyła  się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia, którą jak co roku rozpoczęła msza święta w kościele w Zalasiu. Ksiądz proboszcz modlił się z uczniami oraz ich rodzicami..
      Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. W tym dniu  dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów szkoły. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez p. Dyrektor szkoły D. Gwiazdę. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy.
      Ciepłe i miłe słowa skierowali do pierwszoklasistów, obecni na uroczystości: Wójt Gminy Łyse p. G. Fabiszewski, ksiądz proboszcz Zbigniew Prusiński oraz Dyrektor Szkoły p. D. Gwiazda. Pochwalili umiejętności najmłodszych uczniów, życzyli Im samych miłych chwil w szkole. Dzieci otrzymały od rodziców prezenty:  książki oraz rożki ze słodkościami. Słodki upominek dostały również od Pana Wójta. Po uroczystym apelu Uczniowie klas I wraz z Rodzicami udali się na poczęstunek.

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14

      Te  ważne chwile związane ze szkołą utkwią im na długo w pamięci. Na pewno Uczniowie będą starali się „swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość Rodzicom i Nauczycielom”.
      Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

Dane adresowe

Szkoła Podstawowa w Zalasiu

Zalas 1
07-438 Zalas

Mapa dojazdu

Sekretariat

tel: 29 77 25 228
      29 77 25 221
e-mail: zs.sekretariat@wp.pl

× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.