Szkoła Podstawowa w Zalasiu

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania - 29 września 2018r.

     Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania z Gangiem Słodziaków – to wydarzenie, które odbyło się dziś w Szkole Podstawowej w Zalasiu. Czytanie na głos stymuluje rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię dzieci. Jest to święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci.

     W tej inicjatywie udział wzięli głównie najmłodsi uczniowie naszej szkoły - klasa 1 wraz ze swoją wychowawczynią Marzeną Pliszką. Uczniowie włączyli się w tę akcję dzień wcześniej tj. 28.09.2018r. W tym celu wykorzystano opowiadania z książki Renaty Piątkowskiej pt.: „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”. Do celebracji tego dnia zaproszono gościa: Dorotę Wysmułek. W przebraniu ,,Biedronki” czytała ona dzieciom opowiadania, które zainspirowały je później do realizacji zadania konkursowego i wykonania prezentów dla Słodziaków.

     Pani Dorota podzieliła się z dziećmi swoją pasją- haftem krzyżykowym. Zaprezentowała swoje prace o różnorodnej tematyce: roślinnej, zwierzęcej. Zapoznała dzieci z haftem krzyżykowym, ze wzorami do wyszywania, schematami, z pojęciami: kanwa, mulina. Opowiadała, że haftowanie sprawia jej ogromną przyjemność. Dzięki jej pomocy dzieci nauczyły się haftu krzyżykowego, którym ozdobią serwetki - prezenciki dla bohaterów Gangu Słodziaków.

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11

Dane adresowe

Szkoła Podstawowa w Zalasiu

Zalas 1
07-438 Zalas

Mapa dojazdu

Sekretariat

tel: 29 77 25 228
      29 77 25 221
e-mail: zs.sekretariat@wp.pl

× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.