Szkoła Podstawowa w Zalasiu

Poetyckie rozmowy o małej ojczyźnie

Niezwykłe poetyckie rozmowy o małej ojczyźnie

     We wtorek, 2 października 2018r społeczność Szkoły Podstawowej w Zalasiu, w gminie Łyse, spotkała się z niezwykłą kurpiowską poetką, Grażyną Reszką. Urodzona w Kadzidle, związana wiele lat z miejscowością Wach, gdzie pracowała jako nauczycielka języka polskiego w szkole, oraz z innymi kurpiowskimi miejscami w gminie Kadzidło – Dylewem oraz Czarnią, pani Grażyna pisze wiersze o pięknie ziemi kurpiowskiej i ludziach mieszkających na Kurpiach. Inspiracje czerpie z obserwacji natury i własnych przemyśleń.

     Uczniów szkoły w Zalasiu urzekła błyskotliwymi opowieściami o swoim życiu, prezentując wiersze pochodzące m.in. z tomiku „A moje serce się nie poddaje…”. Maluchy miały okazję pobawić się z panią Grażyną Reszką słowem i rymami a starsi posłuchać wspomnień dotyczących pisanej właśnie przez poetkę literackiej kroniki rodzinnej swojej mamy. I tak w roku setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę pani Grażyna Reszka uświadomiła uczniom, że miłość do kraju , w którym mieszkają, za który krew przelewali ich przodkowie, to ukochanie tego, co blisko, ziemi kurpiowskiej, w której szkoła funkcjonuje, dostrzeganie piękna Kurpiowszczyzny i szanowanie ludzi tutaj żyjących.

     Pani Grażyna swoimi wierszami i skromną, ale urzekającą osobowością pokazała społeczności szkoły w Zalasiu, że być aktywnym Kurpiem to być prawdziwym Polakiem.

1
2
3
4
5
6
7
8

Dane adresowe

Szkoła Podstawowa w Zalasiu

Zalas 1
07-438 Zalas

Mapa dojazdu

Sekretariat

tel: 29 77 25 228
      29 77 25 221
e-mail: zs.sekretariat@wp.pl

× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.