Szkoła Podstawowa w Zalasiu

VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

       28 września 2018 obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, w którą angażuje się wiele szkół. W tym dniu ludzie z całego świata uświadamiają innym,  iż znajomość  tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.

      Przygotowania do tego święta w naszej szkole rozpoczęły się już w poniedziałek 24 września. Uczniowie na lekcjach aktywnie przypominali sobie tabliczkę mnożenia, korzystając z ćwiczeń interaktywnych znajdujących sie na portalach matematycznych, odświeżali sobie wiedzę używając Kart Grabowskiego, kolorowali Tabliczkowe Obrazki, pracowali w grupach nad rozwiązaniem Tabliczkowych Zagadek i Rebusów. Dzięki plakatom zamieszczonym na terenie szkoły mogli przeczytać rymowanki i wierszyki ułatwiające zapamiętanie trudniejszych przykładów z tabliczki mnożenia.

       Obchody święta rozpoczęliśmy od egzaminu na kandydatów na Egzaminatorów. Koordynatorzy akcji : Marzena Pliszka i Bożena Kaczmarczyk wyłoniły Komisję egzaminacyjną w składzie: Urszula Filipkowska, Kamila Nietupska, Jakub Kubrak, Szymon Małż. Egzaminatorzy sprawdzali ,,tabliczkową wiedzę” wśród uczniów.  Każdy miał szanse spróbować swoich sił odpowiadając Komisji Egzaminacyjnej na pięć przykładów z tabliczki mnożenia. Osoba która pomyślnie zdała egzamin otrzymała specjalny certyfikat  ,,Eksperta Tabliczki Mnożenia’’.

     Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, wspólna zabawa zachęciła ich do dalszej nauki, a matematyczne święto na długo zostanie w ich pamięci.

Gratulujemy wszystkim „Ekspertom Tabliczki Mnożenia”, dziękujemy uczniom, którzy włączyli się w organizację tego dnia!

Marzena Pliszka

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
licencja

Dane adresowe

Szkoła Podstawowa w Zalasiu

Zalas 1
07-438 Zalas

Mapa dojazdu

Sekretariat

tel: 29 77 25 228
      29 77 25 221
e-mail: zs.sekretariat@wp.pl

× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.