Szkoła Podstawowa w Zalasiu

XVIII edycja konkursu czytelniczego „Bajkowy omnibus”

XVIII edycja konkursu czytelniczego „Bajkowy omnibus”

      Dnia19.04.2023r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Wykrocie odbyła się XVIII edycja konkursu czytelniczego „Bajkowy omnibus” dla uczniów klas III szkół podstawowych z terenu powiatu ostrołęckiego. Konkurs był zorganizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową w Wykrocie i Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Myszyńcu Filia w Wykrocie we współorganizacji ze Starostwem Powiatowym w Ostrołęce. Naszą szkołę reprezentowali: Lena Olender, Gabriela Polak, Piotr Krysiak, Szymon Krysiak, przygotowani przez mgr Agnieszkę Jarząbek.
      Należało wykazać się znajomością autorów i treści następujących utworów: „Na straganie” - Jan Brzechwa, „Kaczka Dziwaczka” - Jan Brzechwa, „Lokomotywa” - Julian Tuwim, "Rzepka" – Julian Tuwim, "Stefek Burczymucha" – Maria Konopnicka, ”Muchy samochwały” - Maria Konopnicka. Wykonanie w czasie trwania konkursu przez jednego reprezentanta grupy ilustracji na wylosowany temat związany z wyżej wymienionymi utworami. Recytacja najpiękniejszego fragmentu wiersza przez reprezentanta grupy. Podanie nazw rekwizytów i tytułów wierszy, z którymi są one związane.
      Po podsumowaniu wszystkich punktów okazało się, że nasi uczniowie zajęli II miejsce (na 17 startujących drużyn). Otrzymali nagrody rzeczowe i książkowe.
      Gratulujemy i życzymy sukcesów w innych konkursach.

zdj (2)
zdj (1)
zdj (3)

Dane adresowe

Szkoła Podstawowa w Zalasiu

Zalas 1
07-438 Zalas

Mapa dojazdu

Sekretariat

tel: 29 77 25 228
      29 77 25 221
e-mail: zs.sekretariat@wp.pl

× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.